Haber

Son Dakika Haberi: MİT’ten terör örgütüne ağır darbe! Sabotaj eğitimi verilen Rezan Botan öldürüldü

Son dönemde terör örgütü PKK’ya ağır darbeler indiren MİT’ten bir kritik noktaya daha gelindi. MİT, Irak/Süleymaniye kırsalında gerçekleştirdiği operasyonda, terör örgütü PKK tarafından özel operasyonlarda kullanılmak üzere sabotaj eğitimi verilen Rezan Botan kod adlı Rezan Güngen’i etkisiz hale getirdi.

OPERASYONLA NÖTRALLEŞTİRİLDİ

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK’nın özel harekâtlarda kullanılmak üzere eğittiği ve saldırı/sabotaj eğitimi verdiği Rezan Botan kodu Rezan Güngen’i Irak/Süleymaniye kırsalında düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BIRAKILMASINA İZİN VERMİYORLAR.

MİT’in sınır ötesi operasyonları etkin bir şekilde devam ediyor. MİT, Irak’ın kuzeyinde kurduğu istihbarat ağı ve saha casusları sayesinde PKK/KCK terör örgütünün güvenliğini sağlıyor. MİT, PKK’nın özel operasyonlarda kullanmak üzere eğittiği ve saldırı/sabotaj eğitimi verdiği Rezan Botan kod adlı Rezan Güngen’i Irak/Süleymaniye kırsalında düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirdi.

TEŞKİLATIN GENÇLİK YAPISINA DAHİL OLDU

Geçmişte örgüt saflarında yakın akrabaları olan Murat Botan kodlu Behlül Güngen ve Ruken Botan kodlu Güler Güngen’in etkisiz hale getirildiği öğrenilen Rezan Güngen, çevresindeki örgüt sempatizanlarının yönlendirmesiyle Irak Mahmur Kampı’na gitti. örgütün gençlik yapılanmasına girerek PKK’ya katıldı ve örgüt üyesi oldu. Etkinliklere katıldığı öğrenildi.

SAHA AJANLARI SAYESİNDE TESPİT EDİLDİ

PKK tarafından Türkiye’nin etki alanı dışında olduğu düşünülen Irak/Süleymaniye kırsalına atanan Rezan Botan kod adlı Rezan Güngen’in faaliyetleri MİT tarafından deşifre edildi. Önümüzdeki dönemde Türkiye’ye karşı harekete geçmesi beklenen teröristler arasında yer alan ve örgüt tarafından suikast/sabotaj eğitimi verilen Rezan Güngen’in yeri, MİT’in istihbarat ağı ve saha casusları sayesinde belirlendi.

MİT SON OPERASYONLA GÜÇLÜ AÇIKLAMA YAPTI

Özel harekâtlarda kullanılmak üzere eğitilen terörist, Irak/Süleymaniye kırsalında MİT tarafından etkisiz hale getirildi. Bölücü terör örgütüne her alanda darbe indiren MİT, son operasyonuyla önümüzdeki dönemde de terörü kaynağında yok etme politikası çerçevesinde nokta atışı operasyonlarına devam edeceği mesajını verdi. MİT, bu operasyonlarla özellikle Süleymaniye bölgesinde teröristlerin açık ve hukuki hedef olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu