Haber

AK Parti belediyesinden AK Parti şirketine köprü ihalesi

Osmaniye’nin AK Parti Bahçe Belediyesi ‘turizm hedefli asma köprü’ ihalesi yaptı. İhaleyi 18 milyon TL’ye Bakcan İnşaat kazandı. Şirketin kurucusunun 2004-2019 döneminde AK Parti’den Andırın Belediye Başkanı olan Baki Tezcan olduğu öğrenildi.

İHALEYE TEK FİRMA TEKLİFİ VERDİ

Birgün’ün haberine göre, 6 Aralık’ta düzenlenen ‘Turizm Amaçlı Asma Köprü İmalatı’ ihalesine sadece bir firma teklif verdi. İhalenin yaklaşık maliyeti 20 milyon TL olarak hesaplandı. İhaleye tek teklif veren Bakcan İnşaat’ın teklifinin 18 milyon TL olduğu öğrenildi. Belediye ile Bakcan İnşaat arasında 19 Aralık’ta 18 milyon TL’lik sözleşme imzalandı.

Bakcan İnşaat’ın kurucusunun, Maraş’ın Andırın ilçesinde AK Parti çatısı altında üç dönem belediye başkanı olarak görev yapan Baki Tezcan olduğu öğrenildi. Tezcan’ın 2004-2019 döneminde Andırın Belediye Başkanı olduğu, 2019 yerel seçimlerinin ardından koltuğu devrettiği belirtiliyor. Bakcan İnşaat isimli şirketin kuruluş tarihinin 23 Ekim 2019 olduğu bildirildi. Bahçe ilçesinde 18 milyon TL’ye yapılacak olan asma köprünün uzunluğu 750 metre, yüksekliği ise 1000 metre olacak. 195 metre. Köprünün kule uzunluğu 12 metre, iki kulenin ortasındaki açıklık ise 680 metre olarak planlandı.

Türkiye’de 973 ilçenin sosyoekonomik gelişmişlik düzeyine göre sıralandığı listede Osmaniye’nin Bahçe ilçesi 499. sırada yer alıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yayınladığı listeye göre ilçenin sosyoekonomik gelişmişlik puanı eksi 0,302.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu