Haber

7. Kattan Şüpheli Düştü: İfadesi Ortaya Çıktı

Kocaeli’de polis memuru sevgilisiyle tartıştığı 23 yaşındaki Sedefnur Çağlar, şüpheli bir şekilde 7’nci kattan düşerek ağır yaralandı. Olaydan 11 ay sonra Çağlar’ın sözü ortaya çıktı.

Sedefnur Çağlar, gittiği konutun 7’nci katındaki pencereden şüpheli bir şekilde aşağı düştü.

9 Ocak’ta Körfez’de bir sitede meydana gelen olayda Sedefnur Çağlar, polis memuru sevgilisi Ahmet A. ile kalmaya gittiği evin 7’nci katının camından şüpheli bir şekilde aşağı düştü. sevgilisi Ahmet A. ve O.Ç. ES ile genç kız gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılardan Ahmet A. tutuklandı. Üniversite öğrencisi Sedefnur Çağlar ise Kocaeli’de aylarca tedavi gördükten sonra taburcu edilerek ailesi tarafından memleketi Sivas’a götürüldü. Genç kızın fizik tedavisi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nde devam ediyor.

Mahkeme heyeti, Sedefnur Çağlar’ın ifadesinin alınması için naip hakimi atadı.

Tutuklanan polis memuru Ahmet A.’nın Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmasına 20 Ekim’de başlanırken, Sedefnur Çağlar sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya katılamadı. Bunun üzerine mahkeme heyeti, Sedefnur Çağlar’ın ifadesini almak üzere naip hakimi görevlendirdi.

Çağlar, ifadesinde olay anında evde neler olduğunu hatırlamadığını söyledi.

Çağlar’ın ifadesi, olaydan 11 ay sonra 9 Aralık’ta Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nde alındı. Sedefnur Çağlar’ın ifadesinde olay anında evde neler olduğunu hatırlamadığı, daha önce intihara teşebbüs ettiği ve Ahmet A.’nın kendisine engel olduğu öğrenildi. Aynı zamanda sevgilisi Ahmet A.’nın kendisine daha önce hiç duygusal veya fiziksel şiddet uygulamadığını ancak son dönemde karşılıklı kavga ettiklerini ve nasıl düştüğüne dair hiçbir şey hatırlamadığını söylediği aktarıldı.

Sedefnur Çağlar’ın fizik tedavi gördüğü, ayaklarını oynatmaya meyilli olduğu ve konuşma zahmetine girmediği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu