Haber

Rus senatör: Biden’ın Kongre’deki konuşması ikna edici değildi

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon KonseyiDışişleri Komisyonu Başkan Yardımcısı Vladimir CabarovSputnik’e yaptığı açıklamada, Biden’ın Kongre’de yaptığı ve geleneksel olarak çalışmalarının çoğunu iç işlerine adadığı ve birkaç kez Ukrayna’daki durum ve Çin ile rekabet hakkında konuştuğu ‘Ülkenin Durumu’ konulu konuşmasını değerlendirdi.

Cabarov, ” Biden’ın söyleyecek pek bir şeyi yok. Kaldı ki 2023 yılında olduğumuz gibi sandık başına gidilip gidilmeyeceğine dair bir karar verilmesi gerekiyorsa, bu konunun sonuna kadar çözülmediği açıktır.”dedi.

Rus senatör de şu anda Amerika’da iyi bir gelişme olmadığını ve ABD’nin Avrupa’daki durumu kendi lehine kullanmaya çalışmasına ve kendi gazını satmasına rağmen İleriye dönük pek umut görmüyor’stresli.

Birçok ülkenin zaten diğer para birimlerinde ödemelere geçiş yapması nedeniyle doların ABD’deki rezerv para konumunu kaybetmesinden endişe duyduğuna işaret eden senatör, devletlerin dolar varlıklarından vazgeçmeye başlaması durumunda, ‘ABD’de büyük sorunlar başlayacak’stresli.

Ayrıca Cabarov, Amerikalıların dış politikada da büyük zorluklarla karşılaştıklarını söyledi. Bizimle ilişkileri çok kötü, Çin ile ilişkileri daha da kötüye gidiyor. Gerçekten, nasıl davranacakları konusunda biraz kafaları karışmış durumda.” sözlerini kullandı.

Rus senatör, Biden’ın konuşmasının yalnızca ABD vatandaşları tarafından değil, ABD siyasi çevreleri tarafından da ‘sönük’ göründüğünü ve inandırıcı olmadığını ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu